Pro objednávky volejte 777 849 360

O cukrárně

Historie cukrárny Simona

Začalo snem a částečně i rodinnou tradicí mého pradědy Pražáka, který svého času dodával do pražských hotelů dorty a zákusky.

 • 2022

  Se svým synem Jakubem nyní provozujeme cukrárnu v Modřanech na Sofijském náměstí.

 • 2020

  V roce 2020 z důvodu pandemie COVID-19 jsme byli nuceni s ohledem na malé obraty jeden z provozů na Novodvorské ukončit.

 • 2019

  V roce 2019 jsme otevřeli druhý provoz v Modřanech na Sofijském náměstí.

 • 2016

  V roce 2016 se situace změnila a našli jsme prostor na Novodvorské, ano zase byl koloběh výběrového řízení a víte co? Vyšlo to ? Nabrali jsme si velký kus práce, protože jsme se rozhodli nejen pro prodejnu, ale i výrobu dortů chlebíčků, zmrzliny. Náš Jakub školu na to má, ale chtěli jsme mít jistotu zkušeností a něčeho výjimečného a právě proto jsme začali spolupracovat s holandským cukrářem - má složité jméno, ale říkáme mu Riči.

 • 2014

  Vzhledem k tomu, že jsme žádné prostory nenašli. Manžel se rozhodl podnikat v oboru, kde si splnil i vlastní sen. Otevřel si psí hotel a školku. Má k tomu vlastní pomocníky zlaté retrievery Tessinku a jejího syna Jumba.

 • 2013

  V roce 2013 jsme byli nuceni s ohledem na malé obraty provoz ukončit. Zklamáni situací jsme po téměř 20ti letech ukončit provoz. Rozhodli jsme se nepouštět se znova do situace výběrových řízení a vše jsme na dobu neurčitou uskladnili. Po několika měsících odpočinku jsme soustavně hledali nové prostory.

 • 2012

  Tento rok byl pro nás zlomovým v několika věcech. Syn Jakub oslavil 30tiny, já už druhé 25tiny. Bohužel nás nečekali jen hezké oslavy, ale i smutné zprávy - dostali jsme výpověď z prostoru na Václaváku a začal kolotoč okolo nového prostoru. Snažili jsme se najít prostor co nejblíže. Perlova ulice byla pro nás vysvobozením a celou Cukrárnu Simona jsme přestěhovali o pár set metrů dál.

 • 2010

  Trochu jsme inovovali i systém a pořídili nové prodejní kasy a elektronický systém účetnictví. S manželem jsme oslavili 30 výročí svatby a věřte nebo ne i přes společné podnikání jsme spolu stále šťastni.

 • 2005

  Začali jsme spolupracovat se slevovými portály a dál zvyšovali naši viditelnost na internetu.

 • 2001

  Jakub zdárně ukončil studium a hned se zapojil do rodinného podnikání.

 • 1998

  Po rekonstrukci jsme vytvořili i výrobnu. Od této chvíli jsme začali vyrábět vlastní zmrzlinu a zákusky se kterýma nám pomáhala cukrářka Monika. Syn Jakub, se v cukrárně a všech dobrotách natolik vzhlédl, že se začal učit cukrářem. Pokrok byl nemilosrdný a spustili jsme naše první webové stránky. Vstup do milénia byl pro všechny náročný.
  Výlohy a veškeré vitríny aranžovala naše osvědčená aranžérka Jarka. Začali jsme spolupracovat s okolními firmami a dodávat jim dárkové koše nejen k významným jubileum, ale i dárkové balíčky pro zaměstnance třeba k Mikuláši.

 • 1996

  Tento rok byl pro nás velice významným. Nejen, že jsme rekonstrukci zdárně zvládli, ale přivedli jsme na svět i naši dceru Terezku a od tohoto roku nás pravidelně začali navštěvovat manželé Klausovi

 • 1994

  Otevření první Cukrárny Simona - Václavské nám.14, toto místo nebylo náhodou. Vybrali jsme si jej z důvodu letité tradice cukrovinek na této provozovně.
  Silné složení na prodejně tehdy zabezpečovali Renata, Hanka a Standa.cukrarna simonaS + J Lukáčovi a kolektiv usměvavých a ochotných prodavaček.
Těšíme se na Vás a Vaše objednávky.

Top